Министарство културе је упутило писмо - позив установама културе, чији је оснивач Република да учине видљивијом своју дигиталну комуникацију.
„У временима дигиталне трансформације целог друштва коју је додатно убрзала пандемија и немогућност путовања и контакта, комуникација са публиком, медијима и осталим установама културе путем друштвених мрежа и интернет портала има све већи значај. Зато је потребно да све установе културе у Србији, како оне којима је оснивач Република тако и библиотеке, позоришта, музеји, галерије и фестивали чији су оснивачи АП Војводина, као и градови и општине у Србији учине видљивијом своју дигиталну комуникацију”, навела је у писму министарка Гојковић.
Министарство је упутило позив установама културе да своје интернет портале учине што ефикаснијим и садржајнијим као и да, оне које то немају, отворе профиле на најзначајнијим друштвеним мрежама и платформама: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn i Youtube.
Најбиблиотека на друштвеним мрежама
Већ две године Интернет клуб додељује и плакету за "Најбиблиотеку на друштвеним мрежама", а у 2021. то је Народна библиотека "Бранко Радичевић" из Оџака.
Оно што је ове године определило жири да награду додели библиотеци "Бранко Радичевић" у Оџацима јесте дисперзивност деловања по локалној заједници. То није само библиотека која се физички налази у Оџацима, већ и сви њени огранци. Начин како се прате активности, начин како се позивају људи на активности и оно што је још важније интерактивност која се остварује, параметар је по коме је Библиотека у Оџацима избила убедљиво на прво место. Ми смо срећни што је то тако, јер то је знак да су то неки нови путеви и оно како се то у науци каже - иновативност где је мало ко очекивао. Искуство у истраживању говори даа што су библиотеке удаљеније од центра, оне се више труде и посвећују пажњу информисању о свим сегментима свог деловања.